У конкуренцији прозних састава, прва награда „Никола Путић“ припала је Александру Јовановићу, ученику ОШ „Станислав Сремчевић“ из Крагујевца, друга Мирку Маглову, ученику 8. разреда ОШ „Јелена Ћетковић“ из Београда, а трећа Марији Маринковић (ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток). Ове године на конкурс фестивала приспело је више од хиљаду радова, од којих око 800 песама и 200 прича, чији су аутори ђаци из више од 150 основних школа и двадесетак литерарних радионица са разних страна.
Јубиларну песничку манифестацију која свакога маја окупља најмлађе песнике у Савином Селу, отворио је председник општине Врбас Милан Станимировић. "Без неговања литерарног подмлатка и афирмације писања на матерњем језику, као и без привржености општој култури, језику и традицији, прете заборави, понори незнања и необавештености о исконским националним вредностима", рекао је Станимировић.
Иначе, Невенов фестивал деце песника већ пуних 25 година чува и негује група ентузијаста, на челу са Новом Ћулафићем. "Непосредна идеја о организовању овог фестивала потекла је од Николе Путића, дугогодишњег професора српског језика и књижевности у нашем селу, песника, новинара и сарадника многих часописа, великог интелектуалца и занесењака, који је читав радни век посветио култури говора и читалаштва. Њега нема међу нама већ петнаест година, али Невенов фестивал још траје и одолева изазовима времена", истакао је Ћулафић.
Награђени радови, заједно са још стотинак песама и кратких прича, које је одабрао стручни жири, објављени су у књизи „Тако се пишу песме“, у издању ове јединствене књижевне манифестације.