"Ово је први у низу пројеката које реализујемо када је у питању квалитет воде на изворишту. Капацитет постојећих филтера био је искоришћен само 50 одсто. Колега Мирослав Фејса, користећи релативно мала средства из касе предузећа, учинио је да комплетан бунарски доток воде пролази кроз филтере и да се вода у пуном капацитету пречишћава", рекао је Чуровић и додао да је предвиђено и аеро чишћење, чиме ће квалитет воде бити још бољи.
"Изградњом новог бунара добили смо већу издашност за неких 25 одсто што свакако иде у прилог побољшању квалитета воде. Предвидели смо бушење још једног бунара тако да ће снабдевање водом бити континуирано", истакао је заменик председника општине Милан Глушац. Да је квалитет воде побољшан показују и интерне анализе које се свакодневно врше. "Интерне анализе воде које се на Водозахвату раде свакога дана, показују смањене концентрације гвожђа и амонијака које су, иначе, биле у дозвољеним границама, али сада су видно снижене", рекла је лаборанткиња Љиљана Зец.
У ЈКП најављују и скоро испирање водоводне мреже како би се уклониле наслаге које су се годинама таложиле у цевима. Потрошачи ће о томе бити благовремено обавештени како у том периоду не би користили воду. "Квалитет воде за пиће већ је у знатној мери побољшан. Мимо тога, на крају Програма, који великим делом треба да кредитира Немачка развојна банка, предвиђено је да делови мреже буду реконструисани, да се осигура редовно снабдевање водом, унапреди квалитет воде и побољша кориснички сервис", најавио је током посете Водозахвату Чуровић.