Највише расправе, више од три сата, изазвао је извештај о извршењу буџета за првих девет месеци ове године. Остварење укупних прихода и примања буџета у првих девет месеци 2014. године износи 788,3 милиона динара, што је 49,73% од планираних прихода. У истом периоду расходи су износили 771,2 милиона динара, што износи 53,81% од планираног. Опозициони одборници замерили су власти "нерационалну потрошњу новца из буџета, увећање расхода на име плата за бројне новозапослене, пребацивање терета кризе на грађане новим системом обрачуна пореза, као и изостанак било каквих развојних инвестиција и пројеката". С друге стране, одборници владајуће већине одбацивали су ове оптужбе уз образложење да је стање које су затекли приликом преузимања власти, посебно наслеђени дугови, умногоме ограничило могућности за њихово деловање, али у да у веома тешкој ситуацији успевају да унапреде рад јавних предузећа, социјално збрину угрожене грађане и обезбеде нормално функционисање општине Врбас.
Скупштина општине усвојила је одлуку којом се прихвата предлог Агенције за приватизацију и Министарства привреде да Јавно предузеће за информисање "Врбас" уђе у поступак приватизације путем продаје капитала и методом јавног прикупљања понуда, кроз јавно надметање. Новом одлуком о Правобранилаштву општине Врбас, која је, такође, добила подршку скупштинске већине, правобранилац се поставља на период од пет година, у скалду са новим Законом о правобранилаштву. Усвојена је и одлука о изменама и допунама одлуке о оснивању Јавне агенције за зоохигијену и пољопривреду, а као разлог за доношење одлуке о служби зоохигијене у саставу ЈАЗИП-а, како се чуло у образложењу, наведен је економичнији и ефикаснији рад. Скупштина општине Врбас усвојила је и нову допуњену о обављању комуналних делатности, као и критеријуме за категоризацију путева и улица на територији општине Врбас. Једна од тачака дневног реда која је изазвала расправу међу одборничким групама, била је избори директора јавних предузећа и установа кроз конкурсе. Промена на руководећим функцијама није било, па су тако из стања вршиоца дужности у редовно стање преименовани: Игор Миловић у ЈП „Дирекција за изградњу“, Радомир Чуровић у ЈКП „Стандард“, Мирна Пароци у ЈП за информисање „Врбас“, Радислав Бјелица у ЈП за дистрибуцију гаса "Врбас гас", и Милан Милић у ЈП за превоз путника "Врбас". На предлог др Братислава Кажића, председника општине Врбас, дневни ред је допуњен са још три тачке: разрешење и именовање чланова Штаба за вандредне ситуације, као и измене и допуне програма пословања ЈКП "Стандард" и ЈП за информисање "Врбас". Уместо Милана Ковачевића, Милана Опинђала и Петра Грегориснког, нови чланови Штаба за ванредне ситуације постали су: Вељко Милекић, командир ПИ Врбас, Љиљана Растовић, начелник Центра Министарства одбране Врбас, и Предраг Радовић, в.д. директора Опште болнице. Предлози опозиционих одборника Социјалдемократске странке за допуну дневног реда нису прихваћени. Они су, између осталог, захтевали да се расправља о одлуци о обављању комуналних делатности, о начину утврђивања пореза на имовину у општини Врбас, програму заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта, реализацији капиталних пројеката, ради председника општине Врбас и чланова Општинског већа, као и стању у месним заједницама и у области заштите животне средине.
До краја 2014. године, како је најављено, одборници локалног парламента окупиће се још једном на заседању на којем ће се изјашњавати о буџету за наредну, 2015. годину.