Честитајући свим грађанима Дан општине Врбас, седницу је отворила председница Скупштине општине Марјана Мараш. „Oдлучни смо у намери да Врбас постане погодно место за живот, да обезбедимо брже запошљавање, даљи развој пољопривреде, индустрије, образовања, здравства, културе, спорта и да од еколошки најзагађеније животне средине у нашој земљи, постанемо општина у којој ће место за живот и рад видети сви људи добре воље који желе добробит својој породици и нашој заједници“, рекла је Мараш.
Дан општине Врбас свим њеним грађанима честитао је и председник општине Врбас др Жељко Видовић, подсетивши да се у овој средини слави и Дан ослобођења Врбас. „Не могу да не кажем данас да Врбас није слободан у оној мери у којој је био 1944. године, јер смо таоци лоших приватизација, незапослености, економске кризе и много онога чему смо и сами допринели. Као што смо 1945. или 1946. године сви стали заједно, оптимистични и с погледом у напред, са визијом, градили Врбас да би постао 80-тих онакав какав је био, тако исто морамо и данас“, рекао је Видовић.
Поводом обележавања Дана општине Врбас додељена је и традиционална Награда града. Овогодишњи добитници су професори историје Љиљана Ковачевић и Владимир Каљевић, аутори монографије „Два века Гимназије у Врбасу“, и медицински лаборант и фитнес – инструктор Даница Влаховић, која пуних четрдесет година води рекреацију за жене у Врбасу. Примајући награду проф. Каљевић је истакао да је ово признање уједно и обавеза „да својим даљим радом и делом оправдамо указано поверење“. „Награду сматрам врхунцом своје педагошке каријере и захваљујем се људима који су то препознали и који су нас и на овај начин уткали у историју нашег града“, рекао је Каљевић и захвалио се на награди и у име своје колегинице Љиљане Ковачевић. Даница Влаховић изразила је велико задовољство и захвалила се свима онима који су допринели да понесе највеће признање које се додељује у општини Врбас. „Трудићу се да оправдам указано поверење, како нико не би зажалио што ми је доделио награду“, нагласила је Влаховић.
У оквиру обележавања Дана општине Врбас, у ликовној галерији Културног центра отворен је 41. Јесењи ликовни салон, традиционална годишња изложба уметника из ове средине. Селектор овогодишњег Салона, историчар уметности Милош Арсић доделио је и три равноправне награде и то мр Горану Кнежевићу за цртеж, затим академском сликару Светиславу Шљукићу за сликарство, и Љубисаву Срдановићу за скулптуру, као и специјалну награду 41. Јесењег ликовног салона Татјани Вујачић.
Поводом Дана ослобођења Врбаса на споменицима палим борцима у II светском рату, борцима ратова од 1991. до 1999. године и погинулим војницима Црвене армије, положени су венци и изведен културно-уметнички програм. Централни програм изведен је крај споменика жртвама фашизма у центру Врбаса, где су венце положили представници СУБНОР-а, затим представници општине Врбас, Удружења српско-руског пријатељства „Род“, Социјалистичке партије Србије, Демократске странке, ПУПС-а, Удружења цивилних инвалида рата, Амбасаде Руске Федерације, Савеза антифашиста Вукораско-сремске жупаније и представници ОШ „20. октобар“.